Advokátní dožínky

19. listopadu 2012, 00:00 - Pavla Kreuzigerová
19. listopadu 2012, 00:00

Letošní tradiční právnická anketa prozradila, že konkurence mezi jednotlivými společnostmi roste

Jeden z listopadových večerů patří už tradičně vyhlášení ankety Právnická firma roku, kterou od roku 2005 pořádá společnost Epravo.cz. Letos nad ní převzali záštitu premiér Petr Nečas a ministr spravedlnosti Pavel Blažek, nad galavečerem v pražském hotelu InterContinental pak Česká advokátní komora. Letos, stejně jako v předchozích letech, se tak na jednom místě setkali právníci nejúspěšnějších českých advokátních kanceláří.

Oproti loňskému roku přibylo nejen kategorií, ve kterých se jednotlivé společnosti porovnávaly, ale i přihlášených. „Rozdělili jsme kategorii korporátního práva a hospodářské soutěže na dvě samostatné a nově jsme přidali kategorii pro regionální kanceláře a cenu za nejlepší klientské služby,“ vysvětluje Miroslav Chochola, předseda představenstva firmy Epravo.cz. „Metodika hodnocení spočívala v hodnocení od externích hodnotitelů a od nás, kde jsme posuzovali reportované transakce,“ dodává Chochola.

Konkurence přiostřuje Do klání se letos přihlásilo nejvíce firem za celých sedm let jeho existence. Zároveň je podle Chocholy zjevný přiostřující se konkurenční boj mezi jednotlivými kancelářemi.

„Účast v jakémkoli ratingu, ať již českém nebo zahraničním, je pro kanceláře zajímavá. Meziročně také stoupá kvalita i objem reportovaných transakčních dat. Pro zajímavost, nejdelší letošní dotazník, který jsme zpracovali, měl 241 stran,“ vysvětluje Chochola.

Narůstající konkurence na trhu právních služeb si všímá i firma Havel, Holásek & Partners. „Je skutečně velká a bude asi stále větší, jak je vidět na počtu oceněných kanceláří.

My si schopných a korektních konkurentů vážíme, uznáváme je. Snažíme se jimi inspirovat a nemáme problém je před klienty třeba i pochválit. Vždyť právě konkurence nás nutí k maximálním výkonům,“ říká Jaroslav Havel, partner společnosti.

Čtrnáct advokátních kanceláří si minulý týden odneslo celkem devatenáct ocenění. Hlavními vyhlášenými kategoriemi byly Právnická firma roku 2012 pro mezinárodní kancelář a Právnická firma roku pro domácí kancelář. První ocenění si odnesla firma Weil, Gotshal & Manges, druhé Kocián Šolc Balaštík. Weil, Gotshal & Manges patří se svými 60 zaměstnanci, které má v pražské kanceláři, mezi největší zahraniční právní firmy působící v Česku. Už 20 let se zde věnuje zejména obchodnímu a finančnímu právu, právu obchodních společností, soutěžnímu právu a sporným agendám. Mezi její klienty patří řada renomovaných společností, ale také stát, některé vyšší územně samosprávné celky i veřejnoprávní instituce. Kancelář se stala vůbec nejúspěšnější firmou co do počtu ocenění. Odnesla si celkem čtyři, včetně toho ve zbrusu nové kategorie za nejlepší klientské služby.

Kancelář Kocián Šolc Balaštík funguje na trhu už 20 let a poskytuje služby v oblasti finančního a obchodního práva. Kromě pražského sídla má pobočky i v Karlových Varech a Ostravě, kde poskytuje právní a daňové poradenství českým i zahraničním firmám.

Tradičně vítězi Oborových kategorií soutěže bylo letos vyhlášeno celkem patnáct: Právo obchodních společností, Právo hospodářské soutěže, Developerské a nemovitostní projekty, Fúze a akvizice, Restrukturalizace a insolvence, Řešení sporů a arbitráže, Bankovnictví a finance, Telekomunikace a média, Duševní vlastnictví, Právo informačních technologií, Pracovní právo, Veřejné zakázky, Sportovní právo, Trestní právo a Daňové právo. Většině kanceláří se podařilo obhájit loňská nebo předloňská vítězství. „Svědčí to o jejich vysoké úrovni a stabilně vynikajících výsledcích práce,“ dodává Chochola.

Mezi velmi doporučovanými společnostmi se ocitla například pražská firma Havel, Holásek & Partners, která byla v minulosti tradičním vítězem – dnes již zrušené – kategorie Největší právnická firma roku. Jako každý rok firma rostla. „Za posledních dvanáct měsíců jsme meziročně zvýšili počet právníků sice jen asi o sedm procent, ale získali jsme okolo stovky nových klientů a tržby nám vzrostly přibližně o 25 procent. To považujeme za velký a těžko opakovatelný úspěch,“ říká Jaroslav Havel, partner společnosti. Firma byla úspěšná v kategorii Telekomunikace a média, kde je tradičně oceňována jako vítězná kancelář, a letos zvítězila i v oboru Developerské a nemovitostní projekty, kde posiluje portfolio svých klientů.

Jiným tradičním vítězem, tentokrát v kategorii Trestní právo, je advokátní kancelář Brož & Sokol & Novák. „Nepřeceňujeme význam cen, ale být advokátní kanceláří roku, a být jí již potřetí za sebou, nás samozřejmě moc těší,“ uzavírá Tomáš Sokol, partner kanceláře.

titulek

Soutěžní kategorie Právnická firma roku 2012

Právo obchodních PRK Partners

společností

Právo hospodářské Kocián Šolc Balaštík

soutěže

Developerské Havel, Holásek & Partners

a nemovitostní projekty

Fúze a akvizice Weil, Gotshal & Manges

Bankovnictví a finance Allen & Overy

Telekomunikace a média Havel, Holásek & Partners

Pracovní právo Randl Partners

Veřejné zakázky Dáňa, Pergl a Partneři

Duševní vlastnictví Holec, Zuska & Partneři

Právo informačních Rowan Legal

technologií

Restrukturalizace White & Case

a insolvence

Řešení sporů a arbitráže Weil, Gotshal & Manges

Sportovní právo KŠD Legal

Trestní právo Brož & Sokol & Novák

Daňové právo Rödl & Partner

Zvláštní kategorie

Právnická firma roku Weil, Gotshal & Manges

za nejlepší klientské služby

Právnická firma roku MT Legal

pro regionální kancelář

Právnická firma roku Kocián Šolc Balaštík

pro domácí kancelář

Právnická firma roku Weil, Gotshal & Manges

pro mezinárodní kancelář

pramen: Epravo.cz

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
3x z poradny: vytýkací dopis, jak čerpat dovolenou, daň z příjmu
Státní dluh USA, Činy, Ruska a dalších zemí. Kolik dluží domácnosti a firmy?
O prázdninách projedete méně. Benzín i nafta pořád zlevňují
Zákaz kožešinových farem ročně ušetří život více jak 20 000 zvířat, ale senátoři ho nechtěli schválit
Hypotéky 2017: Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
Auta
10 nejrizikovějších ojetin, kterým je lepší se zdaleka…
Audi, BMW a Mercedes upraví software milionům starších dieselů. Kvůli emisím
Nástupce Bugatti Chiron bude muset přejít na elektřinu. Bez ní by už nezrychlil
Test motocyklu BMW S 1000 XR: Superbike na chůdách
Kvíz na pátek: Poznáte značku a model auta podle obrázku?
Technologie
Intel se po IoT stahuje i z nositelné elektroniky. Celé oddělení tento měsíc zrušil
Evolveo Ray 2 – moderní skříň s tvrzeným sklem za 1500 Kč (uživatelská recenze)
Cnews FM: Přenos čísla do 10 dnů a dva noví operátoři [podcast]
Při instalaci nových hlavních verzí Windows 10 se zkrátí doba, kdy zařízení nelze používat
Alza to s elektromobily myslí vážně. Přidává další modely, nabídne levnější vozy i dodávky
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít