A kde si nahrabeme, Bohouši?

12. května 2014, 00:00 - (red)
12. května 2014, 00:00

Šéf ČSSD Bohuslav Sobotka podle informací Palubního deníku čelí kritice některých členů širšího vedení své strany za to, že vláda odmítla dát záruky za výstavbu dvou nových bloků v Temelíně a současně s tím odložila i plány, podle kterých měla mít jejich budování na starost nově zřízená státní firma. Kritikové v kuloárech Sobotkovi vyčítají, že stranu de facto připravil o jednu z možností financování. Existuje jen málo lepších příležitostí pro shánění financí, než když jako vládní strana rozhodujete o státní miliardové zakázce a řídíte následnou stavbu.

TOVÁRNA NA POLITIKY Lidé z vedení ministerstva dopravy si už hledají záložní práci pro případ, že bude muset odejít ministr Antonín Prachař. Po dle informací Palubního deníku je už dokonce vybrán nástupce ministra z řad poslanců ANO, ale poslanci o sobě rádi vyprávějí leccos. Držme se raději nových míst, kam kdo zamíří. První náměstek Milan Feranec, který za politickou dráhu může vděčit svým manažerským postům v podnicích Agrofertu, by se chtěl stát podle informací Palubního deníku po podzimních komunálních volbách primátorem Olomouce. Feranec je od února předsedou hnutí v Olomouci a má dobře našlápnuto. Holding Agrofert by si tak vedle výroby všech možných zemědělských produktů a hnojiv mohl ještě patentovat výrobu politiků.

AUTORASISMUS České zastoupení německé automobilky BMW musí řešit nezvyklý problém. Nedaří se mu zbavit luxusního BMW za zhruba pět milionů korun, které si objednal šéf TV Nova Christoph Mainusch. Automobil do ČR dorazil v mírně odlišném odstínu kůže, než si vládce televizního trhu přál. Vůz následně odmítl převzít a žádá výměnu koženého potahu sedaček a zbytku vozu. Celá operace by mohla údajně přijít na asi jeden milion korun, a tak není divu, že importérovi se do něčeho podobného nechce.

Mainusch, který paradoxně ordinuje nejsledovanější televizi velmi úspornou kúru, podle informací Palubního deníku odmítá o celém problému jednat s prodejcem a řeší jej přímo s vedením českého zastoupení automobilky. Celá kauza připomíná text jediného hitu Pavla Vítka, v němž se zpívá: „Mám rád vůni tvý kůže, hřej mě, když můžeš mě hřát, dám svý tělo na oltář, já nechci mít svatozář.“ ŠPIONI UŽ NA ZNAČKÁCH Čeští civilní i vojenští špioni se v dohledné době dočkají nových šéfů. Bývalý velitel policejních agentů, náměstek civilní výzvědné služby a diplomatický přidělenec v USA Jan Beroun má po schůzce se šéfem CIA maskovací velitelské křeslo jisté téměř na sto procent. I když se v bezpečnostních kruzích před časem spekulovalo o tom, že kandidátů je více, například bývalý šéf armádního Národního úřadu pro vyzbrojování – generál Pavel Bulant. Berounovi škodilo především dřívější úzké sepětí s někdejším šéfem civilní rozvědky Karlem Randákem. Po krátkém angažmá v americké detektivní agentuře Pinkerton a díky úzkým vztahům s vedením Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, si může Beroun připravovat zelené klotové rukávy. Úplně jasno zatím není ohledně následovníka šéfa civilní rozvědky Iva Schwarze.

Cestovatel, jak se mu ve zpravodajských kruzích mimo jiné přezdívá, zaparkuje na velvyslaneckém postu v Tel Avivu. Vystřídat by ho mohl jeho náměstek Miroslav Toman. Mimo hru ale ještě zcela není úplná rošáda Tel Aviv–Praha, přičemž druhou figurou by byl někdejší šéf Člověka v tísni a pozdější ambasador v Izraeli Tomáš Pojar.

Hodnocení

Zaujala Vás tato zpráva?
Ohodnoťte ji

Loading

Děkujeme za Vaše hodnocení

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Finance
Česko - nová brána japonských investic do EU?
Paradoxy životního pojištění: Češi se bojí úrazů, největším rizikem jsou ale nemoci
8 mýtů o zdravotním pojištění
Kolik stojí dítě v první, druhé a třetí třídě
Ceny nemovitostí rostou a hovoří se i o realitní bublině. Je na čase prodat investiční byt?
Auta
Audi radikálně mění číselné značení modelů. Bude v tom…
Opět na scéně. Umělý benzín má zachránit spalovací motory
Opel si připravil pro Frankfurt tři světové premiéry. Překvapením nebude ani jedna
Ferrari Portofino nahrazuje Californii. Má čtyři sedačky a jede 320 km/h
Harley-Davidson drasticky překopal nabídku, Dyna a Softail splynuly v novou řadu
Technologie
Samsung představil Galaxy Note8. Posouvá laťku technické vyspělosti, ale i ceny
Konsolidujte těžbu! Asus vyrobil pro kryptokopy monstrózní desku s 19 sloty PCI Express
Budoucí mobily budou mít vzadu hned tři velké objektivy
Zoner Photo Studio bylo příliš levné, proto tvůrci u verze X zavedli předplatné
Internet si při zatmění Slunce ulevil. Američané vyšli ven a koukali na oblohu
Hry pro příležitostné hráče
Zavřít